5 patarimai renovuojantiems namą

Straipsnio vaizdo įrašas:

Tikitės ypatingų, sudėtingų nurodymų?

Štai 5, pagal svarbą surikiuoti patarimai:

1. Sandarinkite

2. Sandarinkite

3. Sandarinkite

4. Sandarinkite

5. Šiltinkite

Viskas? Taip. Tai paprasta.

Dažnai tai, kas paprasta, būna svarbu. Proporcija šiame sąraše atspindi paminėtų veiksmų svarbumą ir šilumos išsaugojimo patalpose esmę.

Tai patvirtina amerikiečių kompanijos „Arhitectural Energy Corporation“ atlikti tyrimai, įrodantys, kad sandarumas lemia apie 80 % šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumo, o šiluminė varža – tik apie 18 %.

Tai įrodo ir naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologijos panaudojimo rezultatai, lyginant su tradicinio šiltinimo rezultatais.

Individualiuose gyvenamuosiuose namuose, apšiltintuose 25 cm akmens vatos sluoksniu, viršutinėms atitvarinėms konstrukcijoms renovuoti panaudojus naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologiją, šildymo išlaidos sumažėja iki 3,5 karto.

Kodėl sandarumas nerūpėjo anksčiau?

Kol nebuvo naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologijos ir rimtų pastatų sandarinimo sistemų, nebuvo pagrindo gilintis į sandarumo reikšmę.

Tuomet buvo deklaruojama, kad šiluma iš patalpų pasišalina tokiu būdu: nuo šildymo prietaisų sušilęs oras prisiliečia prie atitvarinių konstrukcijų paviršiaus ir perduoda jam savo turimą šilumą, kuri per konstrukcijų daleles kondukciniu būdu keliauja link išorinio šaltesnio atitvarų paviršiaus.

Buvo manoma, kad norint sustabdyti tokį išeinančios šilumos srautą, tereikia išorinį atitvarų paviršių uždengti gerą šiluminę varžą turinčia šiltinimo medžiaga.

Realiai tokiais būdais išeinančio šilumos srauto sustabdyti dažniausiai nepavykdavo, bet visada šios nesėkmės būdavo nurašomos kitų, dažniausiai šalutinių priežasčių (likusių šalčio tiltelių, prastos langų šiluminės varžos ir t. t.) sąskaita.

Kas vyksta iš tikrųjų?

Detaliau įsigilinus į šilumos praradimo procesą, pasirodė, kad kondukcinis šilumos perdavimas lemia tik nedidelę visų šilumos nuostolių dalį.

Šiltas oras sudaro didelį slėgį į patalpų atitvaras. Jose visada yra pakankamai daug mikroplyšelių, leidžiančių šiltam orui mažais fontanais trykšti iš šiltų patalpų į išorę ir išsinešti brangiai mūsų lėšomis sukurtą šilumą.

Tokį oro ir šilumos srautą efektyviai sustabdyti gali tik ištisinis sandarios, gerą šiluminę varžą turinčios medžiagos sluoksnis.

Ką daryti?

1. Sandarinkite

2. Sandarinkite

3. Sandarinkite

4. Sandarinkite

5. Šiltinkite

Naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologijos pagalba Jūs pamatysite naujas šilumos išsaugojimo patalpose galimybes – sandarinkite šiltai ir nebereikės „deginti“ savo pinigų.

404