Šiltinimo klaidos statyboje – labiau taisyklė, o ne išimtis. Kodėl? (SU VIDEO)

Straipsnio vaizdo įrašas:

Analizuodamas konkrečių pastatų šilumos nuostolių priežastis dažniausiai susiduriu su elementariomis šiltintojų klaidomis.

Drąsiai ir atvirai patvirtinu žurnale „APS” anksčiau spausdintame straipsnyje išreikštą mintį, kad šiltinimo brokas – labiau taisyklė, o ne išimtis.

Kodėl taip yra?

Ankstesnės kartos tradicinės šiltinimo medžiagos nors kiek efektyviau saugoti šilumą gali tik tada, kai įvykdytos daugelis specifinių sąlygų.

Pavyzdžiui, kad tradicinės mineralinės vatos plokštės konstrukcijose aplamai galėtų tarnauti kaip šilumos izoliacija, mokslininkai turėjo atlikti didelį ir sudėtingą darbą.

Būtent šios medžiagos apsaugai nuo nepageidajamų poveikių buvo sukurtos atikondensacinės difuzinės plėvelės, garo izoliacija, paskaičiuoti ventiliaciniai tarpeliai, lakštų sandūdų perdengimo schemos, sukurtos papildomos medžiagos, izoliuojančios vatą nuo vėjo.

Mokslininkų sukurtus sudėtingus šiltinimo konstruktyvus architektai teisingai panaudoja projektuose.

Visos bėdos prasideda tada, kai projektai papuola pas statybininkus.

Jei statybos įmonių vadovai ir vedantieji specialistai dar susigaudo, kaip ir kodėl reikia šiltinti, tai tiesiogiai darbus atliekantys darbininkai dažniausiai žino vieną dalyką – visu turi būti akmens vatos, ir kuo daugiau, tuo šilčiau.

O apie neteisingo šiltinimo medžiagos sudėjimo pasekmes supratimo aiškiai trūksta.

Todėl ir turime tai, ką turime:

Šiltinimo klaidos statyboje – labiau taisyklė, o ne išimtis. Kodėl?

Kiaurai šilumą praleidžiantys stogai ir per kelis metus peršlapę ir sutrūniję fasadai – tai sistemingos ir liūdnos pasekmės to, kad sudėtingi šiltinimo konstruktyvai paleidžiami iki lygio „pasidaryk pats”.

Kur išeitis?

Suprantama, prie kiekvieno nesąmoningo darbininko prižiūrėtojo nepastatysi ir aukštos kvalifikacijos inžinierių šiltinti sienas neprisikviesi.

Todėl statybai neišvengiamai reikia pažangios šiltinimo technologijos, kuri iš principo eliminuotų galimybes statybos metu padaryti grubias šiltinimo klaidas, sąlygojančias šilumos ekonomijos pastatuose sumažėjimą.

Čia geriausiu pavyzdžiu galėtų būti naujosios kartos sandariojo šiltinimo technologija.

Ar Jus šildys teoriškai teisingi bet statybinimkų dažniausiai neteisingai realizuojami ankstesnės kartos šiltinimo konstruktyvai?

Praktiškai – labai dažnai – ne.

Rezultatai rodo, kad laikas sukoncentruoti dėmesį į naująją šiltinimo kartą – sandarųjį šiltinimą.

404